Neden Araç Kiralamalıyım

Neden Araç Kiralamalıyım

Bir ihtiyaç listesi: Tatile giderken alınması gerekenler

Tatil deyince aklınıza neler geliyor? Deniz, kum güneş, yüksek katlı oteller ya da ağaç evler, henüz gidilmemiş ünlü şehirler, antik kentler. Evet, her tatil içeriğinde o tatile yönelik ihtiyaçlar vardır. Öncelikle bu ihtiyaçların farkında olmalısınız.
Bir tatil hazırlığında öncelikle ihtiyaç listesi yapmanız gerekiyor. ‘’Benim eksik bir şeyim yok’’ demek yerine ihtiyaçlarınızı tespit edin, bu sayede geç fark edilen eksikler nedeniyle bütçenizi aşmayın.
Peki bir bavul hangi ölçütlere göre hazırlanır. İşte o kritik maddeler:

 

  • Hangi ulaşım seçeneğini tercih edeceksiniz? İhtiyaçlarınız buna göre farklılık gösterebilir. Otomobille gerçekleştireceğiniz bir yolculukta ihtiyacınız olan şeyler, bir uçak seyahati için söz konusu olmayabilir.
  • Nereye seyahat ediyorsunuz? Seyahat edilen şehir ya da şehirlerin iklim yapısı, orada gerçekleştireceğiniz olası seyahatlerde ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler, tüm bu bilgiler iyi bir bavul hazırlamak için fark yaratabilir. Ayrıca yanınıza aldığınız kıyafetler, seyahat ettiğiniz ülkenin/şehrin hava durumuna, kültür yapısına göre değişkenlik gösterebilir.
  • Tatiliniz ne kadar sürecek? Bu sorunun cevabı bavul boyutunuzu doğrudan değiştirebilir.
  • Kaç kişilik bir tatil programı yaptınız? Her ne kadar herkes kendi kişisel bavulunu hazırlasa da bavulları hazırlamadan önce bir araya gelin ve ihtiyaçlarınızı yeniden konuşun.
Top